ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

AKTUALIZOVANÉ! V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Medzinárodné majstrovstvá (Majstrovstvá Európy) v znalosti Biblie

13. mája 2018 sa v Prahe v budove Senátu Českej republiky konali Medzinárodné majstrovstvá (Majstrovstvá Európy) v znalosti Biblie. Medzi organizátormi boli tiež podpredsedkyňa Senátu Českej republiky Miluše Horská, senátor Zdeněk Papoušek, predstavitelia biblických spoločností (generálny riaditeľ izraelskej biblickej spoločnosti Bible society in Izrael Victor Calisher, pastor z Holandska Ravi Chandran a generálny sekretár japonskej biblickej spoločnosti Macoto Wacabe) a tiež veľvyslanec štátu Izrael v ČR Daniel Merón. Súťažilo dvadsaťtri štvorčlenných družstiev z desiatich krajín.
Na úvod prehovoril senátor Zdeněk Papoušek o tom, ako Biblia - Božie slovo prehovára do jeho života. Tiež zaznelo, že ovládať Bibliu je obdivuhodné, ale ešte dôležitejšie je správať sa podľa nej v každodennom živote.
Po úvodnom teste sedemdesiatich otázok boli zrátané body jednotlivých družstiev a do finále postúpili družstvá Ruska, Česka a Slovenska. Vo finále dostalo každé družstvo jednu Bibliu vo svojom jazyku a v obálke verš, aby ho v Biblii čo najskôr našlo. Takto prebehlo niekoľko hľadaní. Družstvá sa striedali vo vedení, no nakoniec po obrovskej dráme zvíťazilo družstvo Slovenska. V družstve Slovenska bol aj brat Michal Kohút, z nášho cirkevného zboru. Na záver, keď všetci gratulovali víťazom, bolo povedané, že v skutočnosti sú víťazmi všetci, ak prijali Ježiša Krista celým svojím srdcom.

Michal Kohút

Stránka českého Senátu            Podrobnosti